Kiedy zdecydować się na posadzenie palmy we własnym ogrodzie?

Palmy stały się spektakularną ozdobą w polskich ogrodach. Ich egzotyczny wygląd sprawia, że czujemy się jak na wakacjach bez konieczności wyjeżdżania w odległe, ciepłe kraje. Palmy idealnie sprawdzają się też w aranżacji balkonów, czy tarasów, gdzie nie da się przejść obok nich obojętnie.

Jakie gatunki palm do Polskiego ogrodu?

Większość palm sprzedawanych w naszym sklepie są to rośliny najbardziej przystosowane do życia w Polskim ogrodzie.
Decydując się na palmę, musimy wcześniej sprawdzić, czy dany gatunek jest dostosowany do życia w polskich warunkach klimatycznych. Zapraszamy do kontaktu udzielimy niezbędnych dodatkowych informacji o danej roślinie, którą Państwo zamierzają kupić.

Czy palma wymaga specjalnej ziemi?

Powinniśmy zapewnić naszym roślinom nie tylko możliwie przepuszczalną ziemię ale dobrze użyć jest mieszanki ziemi wymieszanej z odpowiednimi suplementami, które oczywiście można zakupić w prawie każdym sklepie ogrodowym. Jest to bardzo prosta czynność którą z powodzeniem można wykonać samemu we własnym ogrodzie.

Korzenie palmy lub innej rośliny którą zamierzamy posadzić do gruntu nie powinny stać w wodzie dlatego jest to dość istotna sprawa i warto o tym pamiętać . Ziemia która zapewni odpowiednią przepuszczalność z odrobiną keramzytu, żwiru czy grubszej frakcji kamienia (nie ozdobnego). Do napowietrzenia naszej ziemi dobrze jest użyć perlitu z ziemią ogrodową lub zakupioną w sklepie gotową mieszankę specjalnie przygotowaną do Palm czy innych roślin egzotycznych.

Do tak przygotowanego otworu wsadzamy palmę, oczywiście doniczkę wcześniej przecinamy w kilku miejscach od góry do samego dołu by lepiej nam ją było zsunąć. Należy pamiętać aby pień nie znalazł się za bardzo poniżej poziomu terenu. Kolejnym krokiem jest odpowiednie ustawienie danej rośliny. Gdy palma jest przez nas ustawiona w danym miejscu możemy przystąpić do obsypania jej wcześniej przygotowaną mieszanką ziemi dość dobrze ją ubijając. W końcowym etapie podlewamy naszą świeżo posadzoną roślinę. Trzeba pamiętać by w pierwszych 2-3 miesiącach po posadzeniu, kiedy palma aklimatyzuje się w nowym miejscu podlewać ją regularnie. Nie zaleca się wykładania wokół niej kamieni ozdobnych w tym czasie.

Similar Posts