Jak zabezpieczyć palmę przed zimą w Polsce

Coraz więcej roślin egzotycznych pojawia się w polskich ogrodach. Okazuje się że doskonale przykuwają one swoją uwagą i wyjątkowością. Czy te mogą funkcjonować w naszym klimacie? Dowiedz się w jaki sposób zabezpieczyć palmy na zimę.

Sposoby zabezpieczeń palm przed zimą

1. Pierwszym ze sposobów i najbardziej popularnym jest tzw. zabezpieczenie „na lizaka”. Owija się roślinę agrowłókniną kilkanaście razy lub zakłada się worki specjalnie wcześniej do tego przygotowane. W tym przypadku (big bagi , worki z agrowłókniny) oraz podobne z odpowiednią gramaturą materiału. Nakłada się je na roślinę jeden na drugi. Trzeba jednak pamiętać by regularnie wietrzyć taką Palmę lub inną roślinę , gdyż brak świeżego powietrza w szczególności w słoneczne cieplejsze dni skutkować będzie pojawieniem się grzyba z którym później trzeba będzie się nam zmierzyć.

żródło https://www.egzotycznyogrod.com/imagenes/fotoshome/2021/domek-1.jpg

2. Drugim sposobem jest budowa lub zakup budki z poliwęglanu. Domki budowane są z różnych materiałów steropian czy poliwęglan komorowy wybór należy do podejścia indywidualnego. Rozwiązanie to pozwoli nam oglądać nasze rośliny również w sezonie zimowym.

3. Trzecim sposobem, będzie postawienie szkieletu, który owiniemy agrowłókniną, flizeliną itp. Jest to nijako rozwiązanie pośrednie pomiędzy 1 a 2 sposobem. Szkielet zapewni większy komfort roślinie podczas zimowania.

Czy stosować kable grzewcze

Nie każda roślina wymaga stosowania tego rodzaju zabezpieczenia. Najlepiej upewnić się i zapytać sprzedawcę przed zakupem jaki sposób zabezpieczenia wybrać dla danej rośliny którą chcemy zakupić lub kupiliśmy. Popularne jakiś czas temu stały się węże świetne , które możemy stosować bez obaw że uszkodzimy naszą roślinę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *